Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Yurt dışına çıkanların dikkat etmesi gerekenler

Yurt dışına çıkmak istiyorsunuz ve başınıza ne gibi şeyler geleceğini merak ediyorsunuz. Nereleri tercih edip nasıl bir işlem uygulayacağınız konusunda da tecrübe sahibi değilseniz bu yazıyı mutlaka okuyun.

Yurt dışına çıkan Türklerin en büyük problemi kuşkusuz mutfak oluyor. Her ülkenin kendine has bir mutfağı bulunduğu için, özellikle Türkiye gibi bir ülkeden sonra başka bir ülkenin mutfağına alışmak zor gelebilir. Bunun için ziyaret edeceğiniz ülkenin mutfağı hakkında önceden bilgi sahibi olmakta fayda var. Çeşitli web sitelerinde bize hitap eden yemekleri sunan lokantaları ve kafeleri bulmanız mümkün. Özellikle yurt dışındaki kahvaltılarda çay, beyaz peynir ve zeytin verilmemektedir.

Türkiye’de geniş otel odalarına alıştığımız için Avrupa’daki otel odaları bize daha küçük ve daha az konforlu gelmekte. Özellikle Türkiye ayarında bir konfor sunan otel ayarlansa bile fiyatlar Türkiye’ye göre çok uçuk gelecektir. Uzak Doğu ülkelerinde ise durum tam tersine dönüyor. Uzak Doğuya turistik gezi düzenleyecek olanlar, geniş ve lüks aynı zamanda ucuz otellerde konaklayabilirler.

Ucuz tatil yapmayı düşünenler daha çok yakındaki Avrupa ülkelerini tercih etmekteler. Avrupa’nın en pahalı ülkeleri ise en çok tercih edilen İtalya, İspanya ve Fransa. Hem turlar, hem uçak biletleri hem de yaşam Türkiye’ye ve diğer Avrupa ülkelerine oranla daha pahalı olarak göze çarpıyor. Özellikle Uzak Doğu ve Güney Amerika gibi bölgelerdeki hayat çok ucuz olmasına karşın, buralara gitmek için ciddi masraflar çıkabiliyor. Buna karşılık, turların dönemlere göre kampanyalarını takip ederek, İtalya ve Fransa gibi ülkelerde Türkiye’dekinden daha ucuz tatil yapma imkanını yakalayabilirsiniz. Dönemsel olarak bazı bölgelerde daha ucuz tatil yapma imkanı doğuyor. Özellikle yaz tatili için Yunanistan son dönemlerde ucuzluğu ile dikkat çekiyor.

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

×