Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri
Web Tasarımcınızı Hızlandırmanın 3 Etkili Yolu

Web Tasarımcınızı Hızlandırmanın 3 Etkili Yolu

  • Mayıs 18, 2019
  • by

Hızlı ve tam istediğiniz gibi bir web tasarımı yaptırmak istiyorsunuz ama sizin isteklerinizi anlayabilecek hiçbir web tasarımcıyla henüz karşılaşmadınız mı?

O zaman yapmanız gereken tek şey şu; sitenizin tasarımıyla ilgili istediğiniz her şeyi ayrıntılarıyla web tasarımcınıza anlatmanız her şeyi çözecektir.

Sitenin şurasına iki resim, aşağısına reklam alanı gibi istekleriniz 5 dakika içinde tamamlanırmış gibi gözükse de maalesef öyle değil. İsteklerinizi gerçekleştirebilmek için önce araştırır, doğru yolu bulduğumuzdan emin olur, sonrasında da uygularız, siteniz bizim için deneme tahtası değildir ve ona özen göstererek olabilecek tüm hatalardan kaçınmaya çalışırız.

Yeni bir müşteriyle çalışmaya başladığımızda süreç aşağıdaki gibi işler ve eğer işinizin hızlıca ve hatasızca tamamlanmasını istiyorsanız şu ipuçlarına bir göz atın (Hemen hemen her web tasarımcı için de süreç aynıdır):

1) Bizi ararsınız.

*İşleri nasıl hızlandırırsınız?

Sizi aradığımızda müsait değilseniz bize sizi tekrardan aramak için uygun bir saat vermeniz ve o saatte gerçekten uygun olmanız işleri hızlandırmaya yetecektir.

2) Web sitenizi isteğinize göre tasarlayabilmek için sizden tüm ayrıntıları öğrenmeye çalışırız.

Aklınızdaki tasarımı bilmezsek size nasıl en iyi hizmeti sunabiliriz ki? Bu nedenle rehberliğinize ihtiyacımız var. Bizi aydınlatmanız gereken belli başlı noktalar şöyle:

a) Sitenin amacı. (Amacınız internetten potansiyel müşteriler bulmak mı yoksa sadece şirketinizi ve ürünlerinizin tanıtımını yapan bir site mi?)

b) Sitenizde olmasını istediğiniz özellikler. (Dil seçeneği, haberler, anket seçeneği, forum, takvim vb.).

c) Web sitenizde bulunmasını istediğiniz sayfa sayısı ve bu sayfaların ne hakkında olduklarıyla ilgili kısa bir özeti. (İnsan Kaynakları, ürünler, hakkımızda, blog vb.)

d) Belirlediğiniz sayfalara konulmak üzere içerik ve resim/videoların elinizde hazır olması. (Eğer isterseniz sizin için site içeriği hazırlayabiliriz)

e) Şirketinizin yüksek çözünürlüklü logosunun jpeg ya da png formatlı hali.

f) Sitenizin benzemesini istediğiniz örnek siteler varsa bunu bize bildirmeniz, sitenizin onlarınkinden çok daha güzel olmasını sağlayabilir…

g) Bunların dışında sitenizle ilgili belirtmek istediğiniz özel bir durum varsa, projeniz üstünde çalışmaya başlamadan önce belirtmeniz iyi olur.

h) Domain adresiniz varsa adresini bize göndermeniz yoksa sizin yerinize  almamız için sitenizin isminin ne olacağını bize bildirmeniz gerekli. (Sitenizin ismi şirket adınız olmayacaksa SEO açısından google’da bulunabilirliğinizi arttırmak için özel isim bulma çalışması yapıyoruz.)

*İşleri nasıl hızlandırırsınız?

Bu bilgiler doğrultusundaboşbir sayfaya web sitenizle ilgili tüm isteklerinizi yazın. Böylece bir web tasarımcısıyla konuşurken ne istediğini bilen bir imaj bırakmış olursunuz, bu da sürecin hızlı ve pürüzsüz ilerlemesini sağlar.

Aşağı yukarı web tasarım sürecine başlanmadan önce bu bilgileri her web tasarımcısı ister ve kaliteden ödün vermeden bir çalışma isteniyorsa bu süre en az 15 gün sürer.

Bu sürenin içine sizden tüm bilgileri almak da dahildir ve işin en zor kısmı da budur, eğer bu aşamada web tasarımcınıza yardımcı olursanız o da size istekleriniz konusunda yardımcı olacaktır.

3) Tasarım Süreci:

Web sitenizi tasarlamaya başladığımızda temel noktalarda sizi arayıp bilgilendiririz. Bunun haricinde işe önce sitenin alt yapısınız hazırlamakla başlar daha sonra ince noktaları tamamlarız.

*İşleri nasıl hızlandırırsınız?

Bu sırada müşterilerimizinheyecanlı olduklarını biliyoruz ancak her 30 dk. da bir arayıp işlerin nasıl gittiğini, henüz tamamlanmamış tasarımın istediğiniz gibi olmadığını söylemeniz işleri uzatacaktır.

İnanın sitenizin güzel olmasını en az sizin kadar çok istiyoruz, ancak şık ve kullanışlı tasarımları hazırlamak için zamana ihtiyacımız var, zaten ortalama ne kadar sürede bitirebileceğimizi size önceden söylüyoruz.

Bu konuda lütfen içiniz rahat olsun, eğer herhangi bir konuda sizden bilgi istersek lütfen bize en kısa sürede ister mail ister telefon yoluyla dönün, bu işimize kaldığımız yerden hızla devam etmemize yardımcı olacaktır.

Daha sonra değişmesini istediğiniz kısımları bize topluca bildirmeniz siteyi teslim etmeden önce her şeyin istediğiniz gibi olmasını sağlayacaktır.

SONUÇ: Bu bilgiler eşliğinde web tasarımcınıza yardımcı olduğunuzda sadece sitenizin yapımı hızlanmakla kalmayacak aynı zamanda tasarımcınız ona yardımcı olduğunuz için size minnettar olup ekstradan bir iki ufak jest yapmak isteyecektir.

Unutmayın ki web tasarımcılarına sadece web sitesi hazırlatırken değil web sitenizin güncel tutulması, yedeklenmesinin yapılması, tasarımda veya içerikte ileride doğacak ihtiyaçlara göre değişikliklerin yapılması için de ihtiyacınız olacaktır, ondan bu hizmetleri talep ettiğinizde aranızda önceden geçen iletişime göre size özel fiyatlar ya da teklifler sunma ihtimali yüksektir, bu fırsatı iyi değerlendirin…

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal Medya Nedir?

Temmuz 20, 2019
Grafik Tasarım Nedir?

Grafik Tasarım Nedir?

Mayıs 26, 2019
×
tr_TRTurkish
tr_TRTurkish