Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Tırnak Sararması Ve Bakımı

Tırnak Sararması                                                         

Doğal yapısını kaybeden tırnaklar zamanla sararmaya başlar. Bakımlı bayanlar adına oldukça can sıkıcı bir hale gelen sararmış tırnaklar aynı zaman da rahatsız edici görüntünün ön plana çıkmasına sebep olmaktadır. Bu tür durumlar ile karşı karşıya kalmamak adına özel bakım maskelerinden yararlanabilirsiniz.

Tırnaklar Neden Sararır?

Sürekli Oje Kullanımı

Eğer sürekli olarak oje kullanıyorsanız tırnaklarınız havasız kalıyor demektir. Havasız kalan tırnaklar nefes alamadığından dolayı sağlıklı görünümünden uzaklaşır ve sararmaya başlar. Sarama problemini geri plana almak adına ojelerinizi her gece yatmadan önce aseton aracılığı ile çıkarmalı ve tırnaklarınızın hava almasını sağlamalısınız.

Eldiven Kullanımı

İş gereği sürekli olarak eldiven kullanan kimselerin tırnakları havasız kalmaktadır. Havasız kalan tırnaklar sararma problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Sararan tırnaklar güçsüzleşir ve çabuk kırılır.

Sigara Kullanımı

Sigaranın içerisinde yer alan zararlı maddeler vücudunuzu olumsuz yönde etkilediği gibi cildinize de zarar vermektedir. Süreli sigara kullanan kimselerin tırnaklarında buluna yağ tabakası geri plana alınır. Ortaya çıkan bu durumda tırnakların sararmasına sebep olur.

Yaş

Yaşın ilerlemesi ile birlikte ön plana çıkan deforme zamanla tırnaklarınızın sararmasına sebep olmaktadır.

Vitamin Eksikliği

İnsan vücudunun çeşitli mineral ve vitaminlere ihtiyacı vardır. Tıpkı vücudunuzun olduğu gibi tırnaklarınızın da vitaminlere ihtiyacı vardır. Tırnaklarınızı yenilemek ve onarmak adına oje halinde bulunan vitaminleri kullanabilirsiniz. Böylelikle kısa zaman zarfı içinde sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

×