Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Sirke İle Doğal Kişisel Bakım Önerileri

Sirke ne kadar kötü kokuya sahip olsa da bu kokunun kalıcı olmaması ile de kadınların özellikle güzellikler ve temizliklerinde kullandıkları bir üründür. Sirkenin cilde olan faydaları arasında belki de en önemli olanı bakterileri yok etmesidir. Bu sebeple ciltte oluşabilecek olan tüm problemlerinde önüne geçebilmenin yolu sirkeli suda yatıyor.

Sirke ile Kişisel Bakım Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Sirke kullanılırken mutlaka elma sirkesi olmasına dikkat edin. Ayrıca özellikle hassas cilde sahipseniz asla sulandırmadan kullanmayın.

Deterjan sebebi ile yıpranmış ve sertleşmiş olan ellerinize sirke ile ovun. Anında yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

Saçlarınızı yıkadıktan sonra durulama suyuna sirke ilave ettiğinizde saçlarınızın daha parlak olduğunu göreceksiniz. Ayrıca yumuşatma özelliği ile saçarlın kolay taranmasına da yardımcı olur. Bu uygulamada göze sirkeli suyu kaçırmamaya özen gösterin.

Bacaklarınızın parlak olmasını ve pürüzsüz olmasını istiyorsanız bir bardak suyun içine 2 çorba kaşığı kadar sirke ilave edip pamuk yardımıyla bacaklarınıza sürün. Bu uygulamayı yaparken yukarı doğru sürmeye çalışın.

Güneş lekesi ve doğum lekesi gibi problemlerin yanı sıra gözenekleri de sıkılaştıran sirkeyi her gün sabah akşam pamuk ile cildinize sürün. Düzenli uygulama ile bu problemlerin yanı sıra akne probleminden de kurtulacaksınız.

Ayaklarda oluşan sertliklerin yumuşaması için de sirke uygulaması yapılır. Un ile sirke karıştırılır. Sulu hamur olan bu karşım ayaklara uygulandıktan sonra bir saat kadar bekletilip yıkanır. Ardından yumuşamış olan sert tabakayı ponza yardımıyla temizleyip, yumuşacık ayaklara sahip olabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

×