Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Saç Bakım Maskeleri

  1. Saç Bakım Maskeleri için Gereken Malzemeler Yarım su bardağı sirke 4 yemek kaşığı karbonat Hazırlanışı 4 yemek kaşığı karbonat bir kaba konulur. İçine yavaş yavaş su eklenir ve macun kıvamına gelene dek karıştırılır. Hazırlanan bu karışım saç diplerine masaj yapılarak yedirilir. 15 dakika kadar saçlar bu şekilde bekletilir. 15 dakikanın ardından 3 litre suya sirke eklenir ve saçlar bu su ile durulanır. Bu maske haftada 1 defa uygulanabilir. Bu saç bakım maskesi saçların daha az yağlanmasını sağlamanın yanı sıra içeriğindeki karbonat sayesinde de saçın Ph değerini dengeler.

2.Normal Saçlar İçin Maske Gereken Malzemeler 2 çorba kaşığı hint yağı 2 adet çiğ yumurta sarısı 2 çorba kaşığı saf alkol Hazırlanışı Öncelikle tüm malzemeler bir kapta karıştırılır. Hazırlanan bu karışım saça masaj yapılarak sürülür. Yani saç bu karışım ile ovalanır. Bu maske saçta yarım saat bekletilir. Yarım saat sonra da ılık su ile yıkanıp durulanır. Bu maske saçların daha canlı, sağlıklı ve parlak görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.

  1. Kırık Saçlar İçin Saç Bakım Maskeleri için Gereken Malzemeler 2 tatlı kaşığı kadar badem yağı 2 yemek kaşığı bal 1 yemek kaşığı sirke Hazırlanışı Tüm malzemeler bir kaba konularak iyice karıştırılır. Hazırlanan bu karışım saç uçlarına güzelce yedirilir. Sıcak bir havlu ile de saçlar sarılır. Bu şekilde 1 saat beklenir. Bu sürenin sonunda da ılık su ile yıkanıp durulanır.
  2. Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Saç Bakım Maskesi Gereken Malzemeler 1 yumurta 4 kaşık mayonez 1-2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ( Bunun yerine hindistan cevizi yağı veya jojoba yağı da tercih edilebilir) Hazırlanışı Öncelikle tüm bu malzemeler oda sıcaklığına getirilir. Sonra bir kapta mayonez ve yumurta iyice karıştırılır. Bu karışıma yavaş yavaş zeytinyağı eklenerek karıştırılmaya devam edilir. Hazırlanan bu karışım nemli saça masaj yapılarak uygulanır. Bu karışım 15 dakika boyunca masaj yapılmak suretiyle saça iyice yedirilir. Ardından saç bone gibi bir şey ile iyice örtülür. Bu şekilde yaklaşık olarak 2 saat kadar beklenir. 2 saatlik beklemenin ardından da ılık su ile güzelce yıkanıp durulanır. Bu saç bakım maskelerinin haftada bir defa uygulanması önerilir. Bu maske kuru ve yıpranmış saçlar için tavsiye edilen bir maskedir. Kuru ve yıpranmış saçların onarılmasına, saçların daha canlı ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.
Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

×