Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Orkide Hareketi Nedir?

2008 senedinde profesyonel yöneticilik kariyeri bulunan ve başarılı bir iş adamı olan Ahmet Erdal Altınay kurmuştur orkide hareketi sistemini. Orkide Hareketi, %100 yerli sermayeli bir firma olduğunu iddia etse de, satılan bir çok ürünün yurt dışından ithal edildiği gerçeği ortadadır. Orkide Hareketi, amaç olarak ülkemiz insanının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak bir alt yapı oluşturmak olduğunu belirtmektedir. Doğrudan satış sektörünün bugünün ve geleceğin sektörü olduğunu gören iş adamı Erdal Altınay, sektörde doğru zamanda yerini alarak orkide network marketing sistemini kurmuştur.
Bayilik sistemi üzerine kurulmuş olan orkide hareketi, serbest girişimci bağımsız temsilciler üzerinde bayilerin hegamonya kurmak istemesi, temsilcilere patronluk taslaması yüzünden bir çok liderini kaybetmiş ve büyük zararlar görmüştür. Bunun yanında sattığı ürünlerin hiç birisini üretmediğinden dolayı, tedarikçi firma olmanın dezavantajlarını da yaşamaktadır.
Dahice fikirler ekibi olarak, önerdiğimiz firmalar arasında değildir. 1.nedeni ; tasvip etmediğimiz bayilik sistemidir. Çünkü network marketing sistemindeki amaç, tüm aracıları ortadan kaldırıp, direk ürünlerin fabrikadan bağımsız temsilciler kanalıyla müşterilere ulaştırmaktır. Oysa ki, burada orkide hareketi, hem tedarikçi olarak ilk aracılığı yapıyor, bir de üzerine bayilik sistemini ekleyerek 2. bir aracı olan bayileri koymuştur. Bu , network marketing sistemine tezat bir anlayıştır.

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

×