Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Online Pazarlama Rehberi – 1

  • Mayıs 18, 2019
  • by

Sizi bilmem ancak ben bu tarz satış tekniğinden hoşlanmıyorum. Çünkü bu “satışa zorlama” tekniği sadece insanları rahatsız etmekle kalmıyor, hiçbir işe yaramıyor da…

Peki işe yarayan şey ne?  “İçerik pazarlaması”.

Anlamı şöyle; insanlara değerli bilgileri ücretsiz olarak vererek onlarla aranızdaki iletişimi güçlendirirseniz eninde sonunda aranızda oluşacak bu güven verici iletişim onları sizden ürün almaya yönlendirir.

Eğer insanları kızdırmadan, internetten kolay satış yapmak istiyorsanız içerik pazarlamasında çok iyi olmanız gerekir. Aşağıda bununla ilgili bilmeniz gereken her şeyi anlatacağım bir rehberlik hazırladım sizin için…

İçerik Pazarlamasının Ana Elementleri

İnsanlara sizin bildiğiniz ama onların bilmediği şeyleri öğretmeniz süper olur ancak internette böyle bir bilginin var olduğu bilinmedikçe bunun hiçbir önemi yoktur.

Eğer yıllardır internette oluşturduğunuz sağlam okuyucu sayınız ve hatırı sayılır sosyal çevreniz yoksa en büyük sorununuz kimsenin sizi tanımıyor olmasıdır.

Ancak, yararlı bilgilerle dolu, özenle hazırlanmış yazıların zaman içerisinde etkisi bu durumu değiştirecektir. Hatta size geçici olmayan, düzenli ve güven çerçevesinde kurulmuş, müşteri olma potansiyeli yüksek bir ziyaretçi kesim kazandıracaktır.

Peki hangi tür “içerik pazarlama çeşidi” bu etkiyi yaratabilir?

1) Bloglar

Bilgi paylaşımı için bilinen en etkili yol blog yazmaktır. Üstelik kurumsal blogların sayısı da Türkiye’de her geçen gün artıyor. Nedeni basit: çünkü işe yarıyor.

Hemen hemen tüm büyük şirketlerin web sitelerinde blogları var ve birçok insan onlara bu şekilde ulaşıyor. Sonuçta internet dediğimiz ortam yazıların oluşturduğu dev bir dünya ve bu dünyada ayakta kalıp fark edilmek istiyorsanız insanların işine yarayacak bilgileri blog aracılığıyla paylaşmanız size çok büyük bir artı olarak geri dönecektir.

2) Videolar

Youtube’un sadece eğlenceli videolar izlemekten ibaret olmadığını bilen şirketlerin sayısı artıyor. Artık ürünlerin ve markaların 1-3 dakikalık tanıtıcı videoları izlemek  internette popüler olmaya başladı.

Üstelik bu videoları hem bilgilendirici hem de sıkıcı olmayacak şekilde hazırlarsanız emin olun tahmin ettiğinizden çok daha fazla başarılı olabilirsiniz.

Örneğin, Amerikalı “BlendTech” adında bir blender firmasının kurucusunun (Tom Dickson) bizzat hazırladığı 1.38 dk’lık bir video onları ülke çapında üne kavuşturdu. Ne yapmış olabilirler ki diyebilirsiniz?

Yaptıkları şey blenderlarının ne kadar güçlü ve dayanıklı olduğunu ispat etmek için blendar kabına bir iphone telefonunu koymak ve kısa süre içinde telefonun paramparça haline gelmesinin videoya alınmasından ibaretti.

Videolar işinizi büyütmenin en iyi alternatif yollarından biridir. İnternette başarılı olmak için binlerce liranızı reklamlara harcamanız gerekmez,  ihtiyacınız olan tek şey birazcık yaratıcılık.

SONUÇ: İçerik pazarlama stratejinizi doğru belirlerseniz alanınızda efsane olmanız gerçekten çok zor değil. Sizce de öyle değil mi?

Sizde kaliteli bir Web Tasarım yaptırarak online hayatta şirketinizin profesyonel tanımını yaptırmak isterseniz. www.webstasarim.com

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

İnteraktif Ajans Nedir ?

İnteraktif Ajans Nedir ?

Temmuz 22, 2019
Sanal Dünya Nedir ?

Sanal Dünya Nedir ?

Temmuz 22, 2019

REKLAMLAR
Kategoriler

Son Makaleler

bebekve oyun

Bebek ve Oyun
×