Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Masal Gibi Düğün

  • Kasım 14, 2019
  • by

Düğün töreninde kendini prensesler gibi hissetmek istemeyen bir gelin var mıdır? Hiç sanmıyorum. Her gelin masallardaki gibi bir düğünün ve masallardaki kadar güzel bir gelin olmanın hayalini kurar. Öyleyse düğün töreniniz için dilden dile dolaşacak bir masal yazmaya hazır mısınız?

İsterseniz belli bir hikayeyi seçip temanızı onun etrafında şekillendirebilir isterseniz de kendi masalınızı kendiniz yaratabilirsiniz. En sevdiğiniz masalı seçin, onu kendinize mal edin!

Bu unutulmaz günü duyurmak için en iyi yol şüphesiz davetiyeler. Bir zamanlar… diye başlayan tanışma anınızı ya da o çok özel evlilik teklifini anlatabileceğiniz ya da klasiklere bağlı kalıp misafirlerinizi masal dünyanıza davet edeceğiniz bir davetiye tam size göre.

Gelinlik en önemli ayrıntı. Prenses gibi hissetmenin en iyi yolu kabarık bir gelinlikten geçiyor. Gelin saçı da temanıza uygun olmalı. Masal kitaplarında rastladığımız türden bir çiçekle süsleyeceğiniz saçınız sizi o moda sokmaya yardımcı olacak. Damadın yakasına da saçınızdaki çiçeklerin aynısından takmayı ihmal etmeyin. Ayakkabılar da çok şey değiştirebilir. Cindirella’nın camdan ayakkabıları gibi siz de camdan yapılmış bir ayakkabıyla o dünyanın bir parçası olduğunuzu hissettirebilirsiniz.

Düğün mekanına arabadan ziyade atla ya da faytonla gelmek sizi hem çok eğlendirecek hem de yaratmak istediğiniz atmosferi mükemmel bir biçimde tamamlayacak. Mekana kırmızı bir halı üzerinde gelmek de bir alternatif olabilir.

Tören mekanının dekorasyonu da çok önemli. Koyu ya da metalik renklerden çok pastel tonlar tercih etmek atmosferi tamamıyla sizin lehinize değiştirecek. Mekanı birbirinden güzel çiçeklerle bezeyebilir, masaları parlak küçük taşlarla süsleyerek ışıltılı bir ortam yaratabilirsiniz. Masaları süslemek için kullandığınız çeşitli objeleri gece sonunda konuklarınıza hatıra olarak verebilirsiniz. Böylece düğününüz hep o farklı temasıyla hatırlanacak.
Hiçbir şey mum ışığı kadar romantik olamaz. Gece yapılan törenler için, tören mekanına mum ışığı ortamında girmek etkileyici bir giriş olabilir.

Müzik de en önemli ayrıntılardan. Küçük bir orkestra görünümünde düzenlenecek bir çalgı topluluğu, masalsı atmosferinize çok yakışacak. İlk dansınız için belki vals figürleri bile deneyebilirsiniz.


Düğün pastanızı da bugüne özel yaptırabilirsiniz. Şato şeklinde bir pasta herkes tarafından çok konuşulacak. Masallarda sıkça rastlanılan kuşları da tören alanına taşımak parlak bir fikir. Özellikle saflığın sembolü olan beyaz kuğular yeni evliliğinizin güzel bir sembolü olabilir.

Tören alanını faytonla ya da tercih ettiğiniz fantastik bir araçla terk edip mutlu sona ulaşın.

Onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine…

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

Son Makaleler

bebekve oyun

Bebek ve Oyun
×