Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Kuşadası’nda Gezilecek Yerler

Kuşadası Aydın iline bağlı tarihi ve turistik eşsiz bir ilçedir. Bin dört yüzlü yıllardan bu yana Türk hakimiyetin de olan bu ilçemiz tarih boyunca pek çok medeniyetin toprağı olmuştur. İlk olarak hangi uygarlıkta olduğu konusunda bazı fikir ayrılıkları olsa da en baskın olanı İyonyalılar zamanında önemli bir yerleşim merkezi olduğudur.

Kuşadası dünyanın dört bir yanındaki turistler tarafından her yıl ziyaret edilmektedir. Burada bir insanın tatilden isteyebileceği hemen her şey vardır. Dalgıçlık, rafting, treking ve daha birçok su sporunu yapmak mümkündür. Ayrıca Adaland ve Aqua Fantasy gibi dünyaca ünlü aqua parklar mevcuttur. Adaland da Avrupa ‘nın en büyük su kaydırağı olması yerli yabancı pek çok turistin buraya ziyaretindeki önemli sebeplerdendir. Kuşadası’nda gece hayatı bir başkadır. Yüzlerce özgün bar ve discoya sahiptir. Bu mekanlar da insanlar tatilin tadını doyasıya çıkartırlar. 7/24 polisler her yerdedirler. Bu sebeple insanlar gönüllerince güvenli bir şekilde tatillerini yaparlar.

Ayrıca Ladies Beach (Kadınlar Plajı) adlı plajı çok meşhurdur. Sahil sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar hep kalabalık eğlenceli olmuştur. Kuşadası Milli Park, bazı tatilcilerin olmazsa olmaz yeridir. Milli Park, denizin güneşin kumun ve yeşilliğin iç içe olduğu, ülkemizin gurur kaynağı olan eşsiz yerlerdendir.

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

×