Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Kuru Saçlar İçin Pratik Maske Tarifleri

Kuru saçlar için maske tarifleri hazırlamak isteyenlerdenseniz kolları sıvayabilirsiniz. Kusursuz saç tipine sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olacak maske tarifleri şimdi özel püf noktaları ile sizlerle.

Kuru Saçlar İçin Maske Tarifi:

·         1 adet muz

·         Badem yağı

·         1 çay kaşığı bal

Kuru saçlar için uygulamaya alacağınız maske tarifinde öncelikle bir adet muzu belender aracılığı ile püre haline getirelim. Elde ettiğimiz karışımın içerisine 2 yemek kaşığı badem yağı ve 1 çay kaşığı bal ile ederek harmanlayalım. Özel maskemizi saç diplerine masaj aracılığı ile iyice yedirelim. Yaklaşık olarak 20 dakika bekleme süresinin ardından saçlarımızı durulayalım. Canlı ve sağlıklı saç tipine sahip olmanıza imkân tanıyacak olan kuru saçlar için maske tarifi aynı zaman da kırık probleminin de geri plana alınmasını desteklemektedir.

Kuru Saçlar İçin Özel Bakım Maskesi:

·         Jojoba yağı

·         Badem yağı

·         Yılan yapı

·         Mayonez

Kuru saçlar için uygulamaya alacağınız bu özel maske tarifi için badem yağı, jojoba yağı ve yılan yağı harmanlanır. Elde edilen karışımın içerisine 1 çay kaşığı mayonez ilave edilir. Hazırlanılan maske saçlara ince bir tabaka halinde sürülür ve 35 dakika boyunca bekletilir. Nem dengesinin korunmasını destekleyen bu saç maskesi aynı zaman da canlılık platformunun geri kazanılmasına olanak tanımaktadır. Sizler de hemen kolları sıvayın ve kuru saçlar için özel maske tariflerine merhaba deyin.

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

×