Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Gitmem Gerek

Yok edemediğim tek duygu, senin yokluğun şu sıralar. Hem gitmeni istiyorum, terk etmeni beni. Ama hem de gitme, bırakma, yapamam, edemem sensiz diyorum. Nasıl da sensizliği sayıklıyorum. Nasıl da kendimle çelişiyorum. Nasıl bir tezatlıktır bu. Hem benim bir tanem ol istiyorum, hem de yok ol, git, bit istiyorum.

Sanırım bu tezatlığın tek bir açıklaması var; o da aşk. Nasıl bir şeydir, şu aşk… Aman Allah’ım ne seninle oluyor ne de sensiz. Sensiz bir hayat olur mu, olabilir mi… Tahayyül dahi edemiyorum bunu. Ama denemeliyiz işte… Nice sorular soruyorum kendime, cevapları olmayan. Ama seninle de olmaz, biliyorum. Yapamayız.

Bir elmanın iki yarısı değiliz mesela. Ayrı dünyaların insanıyız yani. Senin isteklerin benim isteklerimi tutmuyor. Olmuyor, ne yapsak olduramıyoruz. Bu kadar olumsuzluk varken, tek olumlu yetmiyor işte… Silmiyor tek doğru, onca yanlışı. En iyisi çekip gitmek, arkaya bile bakmadan hem de. Her şeyi burada bitirip gitmek, içim acıyarak. Arkama bakarsam dayanamam, gidemem biliyorum. Neden ya da nereye diye sorma. Sorma işte… Dayanamam incinmene, ama gitmeliyim üzgünüm. Bu hikâyeyi daha çok drama çevirmeden, yok etmeliyim bendeki seni. Zorlanırım, ama yapabilirim bunu. Belki ağlarız, zırlarız ama alışırız.

Elbet mutlu oluruz bir gün. Başkasıyla, başkalarıyla… Mecburuz buna çünkü. İkimizin bir arada olmadığı, nice mutlu baharlara gidelim şimdi… Dilerim, ‘biz’ olmadan da mutlu oluruz. Git şimdi ya da dur, ben gideyim… Hoşça kal.

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

×