Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Genç Görünmek İçin Neler Yapılmalı

  • Kasım 22, 2019
  • by

Kozmetiklerin içinde veya ağızdan alınarak kullanılan vitaminler cildin yaşlanmasını geciktirebilir ve mevcut hasarların bir bölümünü giderebilir.

A vitamini ağızdan alınarak ve kozmetiklerde kullanılarak deri yaşlanmasında önleyici olarak kullanılıyor.

E vitamini kuvvetli bir antioksidan. Güneşin zararlı ışınlarından koruyor, nemlendiriyor ve ciltte lekelenmeyi engelliyor. Dıştan, kozmetiklerle birlikte cilde uygulanabiliyor.

C vitamini leke açıcı ve antioksidan olarak kullanılıyor. Hücrelerdeki kalojen sentezini düzenliyor, güneşin zararlı ışınlarından koruyor.

B vitamini özellikle B3 cildi nemlendiriyor, su kaybını önlüyor, önemli bir antioksidan. Provitamin B5 ise daha çok saç ürünlerinde kullanılıyor.

Egzersiz

Yaşlanmayı geciktirmek istiyorsanız düzenli bir şekilde fiziksel egzersiz yapmayı yaşam tarzı haline getirmelisiniz. Yürüyüş, koşu, bisiklete binmek, yoga, fitness veya pilates, size, yaşamınıza uygun bir egzersiz mutlaka vardır.

Egzersiz vücuda oksijen kazandırır. Minimum 20 dk. maksimum 90 dakika yapılan egzersiz kasları çalıştırır, nabzı yükseltir. Haftada en 5 gün egzersiz yapmalısınız.

Cildi susuz bırakmayın

Nemli bir cilt sağlıklıdır, sağlıklı görünür. Hormonlar 50’li yaşlarda yetersiz kalır ve cildin su tutmasını engeller. Cilt tipinize uygun nemlendiriciler kullanın.

Susuz kalan cilt canlılığını ve esnekliğini kaybeder. Bol su tüketmelisiniz ayrıca vücudunuza nemlendirici kremler uygulayın. Gün içinde cildiniz kuruyorsa kullandığınız kremi birkaç kez uygulayabilirsiniz. Nemlendirici maskeler de kuruluğu gidermenize yardımcı olur.

gençleşmek

Saçlar ihmal edilir

Evet, saç da yaşlanır, büyüme hızı yavaşlar. Erkeklerde kellik yaşlılıkla birlikte kaçınılmaz hale gelir. Güneş ışınları saçın keratin yapısını ve pigment oluşumunu bozar, saçı zayıflatır. Menopoz sonrası endokrin eksikliği kadınların en büyük düşmanıdır. Endokrin eksikliğini gideren, saç dökülmesini ve hasarı azaltan ürünler kullanarak saçlarınızı koruyabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

Son Makaleler

bebekve oyun

Bebek ve Oyun
×