Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

  • Kasım 30, 2019
  • by

Güzellik salonlarına gitmeden, evde manikür yapmak ve kuaföre vereceğiniz parayı cebinize atmaya ne dersiniz? Evde yapacağınız manikür hem çok daha sağlıklı, temiz hem de eğlenceli olacak. Birkaç kez yaptıktan sonra alışmaya başladığınızı da göreceksiniz. Peki, evde manikür nasıl yapılır?

İlk olarak ihtiyacınız olan manikür makası, tırnak makası, tırnak eti itici, havlu, manikür kabı, törpü, oje, vazelin ve el kremi olacak. Manikür kabını kozmetik marketlerden alabilirsiniz, ancak onun yerine evde bulunan herhangi bir plastik kabı da kullanabilirsiniz. Artık maniküre hazırsınız. İlk olarak manikür kabına bir miktar ılıktan biraz sıcak su koyup içine bir miktar vazelin, yoksa şampuan ekleyin.

Daha sonra bir elinizi kabın içine koyup birkaç dakika süreyle bekletin. Etleriniz yumuşayınca elinizi kaptan çıkarın ve havlu yardımı ile ıslaklığını alın. Daha sonra tırnak eti itici yardımı ile tırnak diplerindeki etleri ittikten sonra tırnak eti makası ile onları kesin. Daha sonra tırnak törpüsü ile tırnaklarınıza şekil verdikten sonra elinize nemlendirici sürün. Nemlendirici cilt tarafından emilince oje uygulayabilirsiniz. Artık elleriniz çok daha bakımlı görünecek.

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

Bebek ve Oyun

Bebek ve Oyun

Aralık 01, 2019
2020 Kısa Saç Modelleri

2020 Kısa Saç Modelleri

Kasım 30, 2019

REKLAMLAR
Kategoriler

Son Makaleler

bebekve oyun

Bebek ve Oyun
×