Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

eBay Üzerinden Kazanç

eBay Alıcılarına İhtiyacı Olan Ürünleri Bulun

Kimi zaman eBay’de kişiler, ihtiyaç duydukları ve satın almak istedikleri ürünleri bulmakta güçlük yaşayabiliyorlar. Arama motoru filtreleri gerektiği gibi çalışmayabiliyor, alıcılar bu ürünleri nasıl bir yöntem ile arayacaklarını bilmiyor ya da arayacak vakit bulamayabiliyorlar. Hatta bazen tüm bu koşullar bir arada ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle bu tür bir hizmet eBay’den çok daha ileriye uzanmakta. Maddi kaynaklara sahip bulunan ve buna karşın vakti dar olan kimi kişiler, satın almak istediği ürünleri arayıp bulmaları için bir başkasını işe alma yoluna gidebiliyorlar.

Bu metod dahilinde ürünü bulan kişi, ürün bedelinin % 10’u kadar bir ücret alabilir, ya da ürün satın alımı yapan asıl kişi ile aralarında yaptıkları bir anlaşma ile özel bir yöntem de geliştirebilirler. İşte, böyle kişiler için eBay’de ihtiyaç duydukları ürünleri arayıp bularak kendi adınıza yeni bir gelir imkanı yaratabilirsiniz.

eBay’den ürün satın almak isteyenler adına ürünleri arayıp bularak gelir sağlamak adına izlenecek yol:

1 – Craigslist.com’un “arananlar” reklamlarına göz atarak, bu alanda yer alan kişilere sağlayacağınız hizmetler ile ilgilenip ilgilenmediklerini araştırın. Bu siteye çoğunlukla zor bulunan eşyaları aramakta olan kişiler mesaj atmaktadırlar.
2 – Çevrenizdeki insanları bu iş konusunda bilgilendirin.
3 – İnsanların büyük bir heves ve arzu ile toplamaya çalıştıkları eşyaları içeren antika ve plak forumlarına ve diğer sitelere mesajlar bırakın.

Bu iş sayesinde ne düzeyde bir gelir elde edebilirim?

Kişilerin gerçek manada aradıkları eşyaları bulmaları konusunda onlara yardım sağlayabilrseniz 10 Dolardan başlayarak yüzlerce, hatta binlerce dolara kadar para kazanmanız mümkündür.

Ebay’de diğer kişilerin eşyalarını onların hesabına satın
Satışa koymuş olduğunuz eşyanın ya da ürünün size mi ait olduğu ya da ürün satışına aracılık mı ettiğinizi belirten bir seçenek eBay’de yer almaktadır. Bu seçeneği düzenlerken eBay’in satı ş öncesi sözleşmesinin aksine bir durum içine düşmediğinizden emin olun. Satışa aracı olan kişi olarak, bitmek üzere bulunan eşyaları satın almanızın ardından, o henüz elinize ulaşmamışken, eBay’de tekrar satışa çıkarabilirsiniz.

Çevrenizdekilerin eşyalarını da fiziken elinizde olmasalar dahi onlar adına satabilirsiniz. Eşyaları satın almadan satılığa çıkararak eBay’de o ürüne karşı olan talebi denetleyebiliyor olmak, bu yöntem dahilinde sahip olacağınız bir diğer avantaj. Böylelikle hiç bir risk almadan gelir elde etmeye başlamak mümkün. Bu metodla ayrıca bilet satışı da gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer kişilere ait eşyaları eBay’de satışa çıkarmak için takip edilecek adımlar:

1 – öncelikle eBay’e kaydolun. Yanı sıra adınıza yapılacak ödemeler aiçin bir ödeme yöntemi seçin.
2 – Satıcı sıfatı ile bir sanal mağaza yaratın.
3 – Diğer kişilerden eşya satın alarak, bu eşyaları kendi sanal mağazanızda yeniden satışa koyun.
4 – Ürünlerinizi ve eşyalşarınızı satın almaya ilgi duyabilecek potansiyele sahip olan müşterilerinizi belirleyin.

Ebay’de diğer kişilerin eşyalarını satarak elde edilebilecek gelir düzeyi nedir?

Bu işi takip ederek bir kaç dolar gibi düşük meblağlardan, bir kaç yüz dolar gibi oldukça tatmin edici meblağlara kadar gelir elde edebilmeniz mümkün.

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

×