Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Düğününüzü Kurgulayın

  • Kasım 14, 2019
  • by

Nikah kıyılmadan önceki son dakikalar… Gelin ve damatla birlikte, konuklar için de heyecan dorukta… Peki bu heyecanı eğlenceli bir aktiviteyle arttırıp, nikah anında söylediğiniz “evet” anının tadına daha çok varmak istemez miydiniz?

Bir an önce o özel anın gelmesini istiyorsunuz, beraberliğinizin resmiyete döküleceği nikah anı ve ardından bu özel günü kutlayacağınız düğün töreni. Bu özel dakikalara bir de kazanmanın (ya da daha doğrusu kavuşmanın)getirdiği hazzı eklemeye ne dersiniz? Özellikle yakın akraba ve dostlarla kutlanmak üzere planlanan küçük organizasyonları çok daha renkli hale getirmek mümkün. Şöyle ki bütün konuklarınızın ve sizin de içinde bulunduğunuz ve aktif bir rol üstlendiğiniz eğlenceli bir oyun düzenleyebilirsiniz. Gelin ve damada ait olmak üzere iki grup oluşturun, mesela gelinin grubunda bayanlar damadın grubunda erkekler olsun. İki farklı noktadan başlayarak sadece bir ya da birkaç kişi tarafından bilinen tören alanına ulaşmak da temel hedefiniz olsun. Elbette törenin yapılacağı mekan belli fakat nikah masası da nerede? Onu gören oldu mu?

Bunun için tabii ki öncelikle bu tarz bir organizasyonun ayrıntılarıyla ilgilenecek tarafsız birinin görevlendirilmesi lazım. Evet tarafsız, hiçbir bilginin karşı gruba sızmasını istemeyiz ne de olsa! Bu kişi gizli mekanın belirlenmesinden gelin ve damadın gruplarının ana hedefe ulaşmasını sağlayacak çeşitli ipuçlarına kadar her türlü ayrıntıyla ilgilenecek. Sonuçta gelin ve damat olarak siz de gelişecek olan süreci bilmediğinizden karşılaşacağınız her yeni adım sizin için de sürpriz olmalı.

Aslında bu organizasyonun yaratım süreci evlenecek çiftin bilgisi dışında gelişmeli. Düşünün ki tören mekanına geldiniz ve bir ara törenden önce gelinle damat arasındaki iletişim bir şekilde koparıldı. Partnerlerinin nerede olduğunu merak etmeye başlamışken bulacakları bir not eminim günün seyrini birden değiştirecek. “Evliliğe adım atmak için önünde sayılı dakikalar kaldı ama bunun için önce tören mekanını bulman gerek. Bakalım kim daha istekli çıkıp mekana önce varacak.” türünden bir notla karşılaştıklarını düşünün. Şüphesiz önce büyük bir şaşkınlık ve ardından büyük bir heyecan. Böyle çılgınca bir nottan sonra bir araya gelen gruplar ve önlerine çıkan yazılı talimatlar. Hedefi bulduklarında uzun bir ayrılıktan sonra kavuşmuş hissi ve büyük bir sevinç yaşamaları kaçınılmaz. Hatta belki evin reisinin nikah sırasında ayağa önce basan yerine mekanı önce bulan tarafından seçilmesi gibi bir belirleyiciliği bile olabilir!

Her şeyden önce böyle bir organizasyona cesaret edecek bir yakınınızın olması gerekiyor galiba ya da siz bu yazıyı okuduktan sonra çok yakın bir dostunuz ya da ailenizden biri için bir sürpriz hazırlamayı deneyebilirsiniz.

Elbette bu sadece bizim yarattığımız örnek bir senaryo. Daha çok çeşitli ve eğlenceli senaryolar yazmak, alternatif eğlenceler yaratmak mümkün. Amaç özel anları özel kılmaksa bundan daha özgün bir yol düşünemiyorum.

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

Son Makaleler

bebekve oyun

Bebek ve Oyun
×