Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Doğal Güzelliğin Sırları

Her kadının hayali güzel bir cilde sahip olmak ve bu güzelliği hayat boyu koruyabilmektir. Fakat bir çok iç ve dış etmenler yüzünden bu hayali gerçekleştirmek zaman zaman güç olabiliyor. Düzensiz beslenme, yetersiz uyku, sigara ve içki, makyajı temizlememek, sivilcelerle oynamak, çok sıcak suyla cildimizi yıkamak gibi faktörlerle zamanla cildimize zarar veririz. Ve cildimizi eski haline döndürebilmek için kozmetik ürünlerine başvururuz ama tekrardan hüsran olarak sonuçlanabilir. Çünkü kozmetik ürünlerinin içerisinde bulunan kimyasal maddeler cildimizin yapısına daha fazla zarar verir. Bilmeliyiz ki, cildimizin dostu tabiattır.

Doğal güzelliğin sırlarının başında,Bütün vücudumuzun ihtiyacı olduğu gibi cildimizin de en çok ihtiyaç duyduğu şey şüphesiz bol su tüketmektir. Günlük en az 2 litre su tüketilmelidir. Cildimizin kaybettiği nemi eğer karşılamazsak kuruluk, kırışıklıklar ve çatlaklar gibi pek çok rahatsızlıkla baş başa kalırız. Su cildin kaybettiği nemi kazandırmak için büyük rol oynamaktadır.

Sağlıklı beslenme, özellikle yeşil yapraklı sebzeler ve meyveler cildimizin diğer bir dostudur. Sebze ve meyveler detoks özelliği gösterir ve cildimizin nemini dengelerin aynı zamanda yenilenmesini de sağlar.

Spor yaparak sağlığımızı korurken aynı zamanda cildimizi de korumuş oluruz. Sağlıklı bir vücuda sahip olan herkes aynı zamanda sağlıklı bir cilde de sahip olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken tek şey spordan hemen sonra duş alıp, dışarıya attığımız toksinlerden temizlenmektir.

Kültürümüzün bize bıraktığı doğal güzelliğin sırlarından birisi de mirasımız ise hamamdır. Osmanlı Sultanları güzellikleriyle kendilerinden her zaman söz ettirmiştir. Hamam da yapılan kese doğal bir peelingtir ve vücudumuzu ölü hücrelerden arındırır, cildimizin nefes almasını sağlar.

Doğal güzelliğin sırlarını, evde birkaç dakikada hazırlayıp uygulayabileceğimiz kürlerle cildimize sağlığı yakalayabiliriz .

1-Yogurt-Bal: Bu kür oldukça basit ve etkilidir. Yarım kase yoğurt ve 4 çorba kaşığı balı karıştırınız. İnce bir tabaka halinde cildinize sürüp yarım saat kadar bekletip yıkayabilirsiniz. Bu kür cildinizi nemlendirip yatıştırırken aynı zamanda da cildinizdeki pürüzlerden kurtulmanıza yardımcı olur.

2-Kahve: Kendinize hazırlayacağınız şekersiz Türk kahvesini içmek yerine küçük buz kalıplarına döküp her sabah gününüze bu kalıplarla masaj yaparak başlayabilirsiniz. Cildin yaşlanmasını geciktirirken aynı zamanda cansız, dönük ve yorgun görünümden de kurtulmuş olacaksınız. Cildinizdeki kan dolaşımı hızlanacağından daha genç gözüken bir cilde sahip olacaksınız.

3-Pirinç: Asyalı kadınların güzelliklerinin en büyük sırrıdır. Pirinç hem maske hem de tonik olarak kullanılabilir. Maske için; pirinç ununa krem kıvamına gelene süt ekleyiniz. Cildinize sürüp yaklaşık 20 dakika bekletip bol suyla yıkayınız. Cildinizdeki parlaklığı hemen fark edeceksiniz.Tonik için; 4 kaşık pirince üzerine çıkacak kadar su ekleyip bir süre bekleyiniz. Çıkan beyaz suyla her gün yüzünüzü topikleyebilirsiniz. Cildinizdeki lekelerin yok olduğunu düzenli kullanım da sizde inanamayacaksınız.

Doğal Güzelliğin Sırları saymakla bitmez ama en önemli nokta kesinlikle tabiattan faydalanmaktır ve sahip olduğumuz sağlıklı cildi kaybetmeden doğal yollarla koruma altına almaktır.

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

×