Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Daha Dolgun Dudaklar için Makyaj Hileleri

Dudak makyajı, makyajın tamamlayıcısıdır. Dolgun dudaklar ve düzgün dudak hatları, çekiciliğin olmazsa olmazları olarak gösterilir.

İnce dudak çizgisi ile kıvrımlarına sahipseniz makyaj hileleri ile dudaklarınızı daha dolgun ve biçimli gösterebilirsiniz.

Dudak Kontörünü Uygulayın
Bunun için öncelikle dudaklarınıza çok az fondoten uygulayarak zemin oluşturun. Dudak kaleminizle üst dudak çizginizde bir hat çizin. Uygulamaya üst dudağınızın merkezinde doğal dudak çizgisinin dışından başlayın. Çizgiyi çizerken dudak kenalarına doğru  doğal dudak hatlarına sadık kalın. Alt dudak çizginizde de aynı mantıkla dudak merkezinde çizgiyi dışarıya taşırarak ve kenarlarda doğal dudak çizgisini takip ederek bir sınır  oluşturun.

Rujunuzu uygulayın
Çizdiğiniz dudak kontörüne bağlı kalarak, rujunuzu uygulayın. Fazla ruju bir peçete yardımıyla alın. Dudaklarınıza parlatıcı sürün. Parlatıcınızı sürerken dudak merkezinde aydınlık oluşturun.

Üst dudak kıvrımınızı aydınlatın
Ruj ve parlatıcı uygulamasının ardından aydınatıcı  ya da açık renk bir fondöten yardımıyla üst dudak kıvrımınızın üzerinde bir parlama yaratın.

Tekrar kontürün üzerinden gidin
İlk aşamada çizdiğiniz dudak çerçevesinin üzerinden dudak kaleminizle yeniden giderek, dudaklarınızı ortaya çıkartın.

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

×