Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Cloudflare, çocuk istismarı sitelerini koruyor

Bir hayır kurumu, dünyanın en büyük içerik dağıtım ağlarından biri olan Cloudflare ( CDN ) çocuk istismarı resimlerine ev sahipliği yapan siteleri barındırmakla suçladı.

Cloudflare, içerisinde barındırdıkları sitelere kullanıcı hangi lokasyondan erişim sağlamak isterse o lokasyona en yakın sunucusundan bağlantı vermektedir. Bu sayede cloudflare yani CDN kayıtlı siteler daha hızlı şekilde açılmaktadır.

Cloudflare şirketi bu tür sitelerden aylık bazlarda ücret aldığı için çocuk istimarı resimlerini paylaşan siteleri büyük bir azimle koruyor.

Cloudflare hizmetlerinin, müşterilerin konumlarını “gizleyerek” tespit etmekten kaçınmasını kolaylaştırdığını bütün web tasarım uzmanları bilmektedir.

‘Kötü niyetli görüntüler’

Bahsi geçen hayır kurumu CDN ( Cloudflare ) şirketinde bilgileri saklanan web sitelerinde 18 yaş altı çocukların selfie denemelerinde çekilen binlerce müstehcen resimlerin olduğunu belirlermiştir.

CDN ( Cloudflare ) kayıt olan web sitelerini incelemediği için bahis, +18 video gibi birçok içeriğe sahip olan web sitelerinide bünyesinde bulunduruyor.

Twitter’da yapılan istismara karşı kampanya ardından, Cloudflare müdürü Justin Paine hayır kurumundan şikayetiyle ilgili ayrıntılı bir rapor göndermesini istedi.

Cdn şirketinin bu konu hakkında şirket içerisinde nasıl bir tavır alacağı büyük merak konusudur.

Yorum Yapılmamış

REKLAMLAR
Kategoriler

×