Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Çillerden Kurtulmanın 7 Doğal Yolu

İnsan vücudunda oluşan çiller, özellikle yüzde görülmeye başlandığında şikayet sebebi olabiliyor. Bunun yanı sıra omuzlarda görülebilen çil sorunu, kadınların rahatsızlık duyduğu cilt sorunlarının başında geliyor. Birçok kadına yakıştığı düşünülen ve ayrı bir hava kattığı söylenilen çiller, kurtulmak isteyenler için aslında zorlu bir kabus değil. Ucuz, hesaplı, basit ve önemlisi doğal yöntemlerle, çillerden kurtulmanız mümkün. İşte sizin için çillerden kurtulmanın 7 doğal yolu;

ÇİLEK Çillerden kurtulmak için kullanabileceğiniz, en etkili meyvelerden biri çilektir. İçeriğinde yer alan sitrik asit sayesinde, çillerin rengini soldurabilirsiniz. Bu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. Bunun için birkaç taze çileği ezerek, püre haline getirin ve çillerin olduğu bölgelere sürün. 5 dakika bekletin ve ılık su ile temizleyin.

EKŞİ SÜT Kulağa hoş gelmeyen bu doğal besin, ekşidiği anda çillerden kurtulmak adına kanıtlanmış bir yol halini alıyor. İçinde bulunan laktik asit, cildinizi zedelemeden soyma özelliğine sahip. Bu nedenle cildinizi 1 dakika süreyle, ekşimiş süt yardımıyla ovun ve iyice temizleyin.

MAYDANOZ Çilleri azaltan bir doğal yolda maydonozun suyudur. Eşit miktarda olmak şartıyla limon, portakal ve maydonoz suyunu karıştırırak, çillerinizin olduğu bölgelere uygulayın. Kuruyana dek bekleyin ve cildinizi yıkayın. Arından cildinize günlük bir nemlendirici sürün. Etkisini kısa zamanda göreceksiniz.

TURP Çillerin hafiflemesi için kullanabileceğiniz turp, doğal bir ağartıcıdır. Bu uygulama için orta boyda bir turp alın ve rendeleyin. Üzerine bir miktar limon suyu ekleyerek karıştırın. Karışımı mutfak robotundan geçirin ve çillerinizin üzerine uygulayın. Kurumasını bekleyin ve ardından cildinizi temizleyin.

HİNT YAĞI Geceleri uygularsanız yıkamanıza gerek kalmayacak olan hint yağı, cildin pigmentasyon dengesinde oluşan bozukluğu düzenler. Yüzünüze çok az hint yağını iyice sürün ve rahatça uykunuza dalın. Sonuçları sizi çok memnun edecek. Bu işlemi haftada bir ya da iki kez uygulayabilirsiniz.

LİMON SUYU Çillerden kurtulmanın en bilinen yollarından biri, limon suyudur. Bunun için birer adet limon, yeşil limon ve portakalın suyunu bir kaseye sıkın. Bu karışıma bir çorba kaşığı yoğurt ekledikten sonra, hafifçe karıştırın. Karışımı cildinize sürün ve bir süre bekletip yüzünüzü suyla temizleyin. Cilt kuruluğu yapmaması için, günlük nemlendirici kullanabilirsiniz.

E VİTAMİNİ Cilt sorunları için mucizevi etkisi olan E vitamini, çillerden kurtulmak içinde oldukça etkilir. E vitamini kapsülünü kırarak çillerinizin üzerine sürmeniz yeterlidir. Sonuçlarına şaşıracaksınız. Bu uygulamayı haftada 1 kez yapmanız, yeterli olacaktır.

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

×