Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Belek’te Gezilecek Yerler

Eşsiz havası, masmavi denizi, tarihin doğayla iç içe olduğu yer Belek. Göz alabildiğine mavilik, göz alabildiğine doğanın güzelliği…

Belek, iş yükünün yoğunluğundan ve stresinden bunalanlara; hem kafa dinlemek, hem de doyasıya eğlenmek için gelenlere kucak açıyor. Masmavi ve tertemiz denizini, ‘Mavi Bayrak’ larla taçlandıran Belek’te huzur sizi bekliyor.

Eğer ki deniz dışında da eğlence ararsanız bu kez tepelere doğru çıkmanız gerekecek. Etrafında yatan mükemmel tarihinin, sizi o zamanlara götüreceğine emin olabilirsiniz. Fotoğraf makineniz mutlaka elinizde olsun çünkü bu yerleri hep hatırlamak isteyeceksiniz. Bunlardan başta gelen Hititlerden miras kalan tiyatrosu. Tiyatro bana yetmez diyenlerdenseniz eğer işte size alternatifler: hipodromu, hamamı, agorası, hipodromu, sütunlu caddesi; cami, kilise ve sinagogu bir bahçede birleştiren Dinler Bahçesi.

Denizden de tarihten de uzaklaşmak istiyorsanız eğer, işte size bir alternatif daha; temiz havada, masmavi gökyüzünde güneşin boy gösterdiği bir anda, yemyeşil tepelerde, golf oynamak. Özellikle büyük şehirlerin karmaşasından, gürültüsünden bıkmış kişiler için mükemmel bir sığınak.
Eğer ki suyun sesinde huzuru bulurum ben diyorsanız yedi tane küçük göleti olan Kurşunlu Şelalesine davet ediyoruz. Birbirinden farklı yüzden fazla kuş türüne ve onlarca bitki türüne ev sahipliği yapan bu yeri mutlaka görmeniz gerekir.

Şimdide kısacık da olsa, cezbetmesi yeterli olacak gece hayatına değinelim; eğer ki eğlenceye kaldığı yerden devam diyorsanız, sabahlara kadar hizmet veren barlar sizleri bekliyor. Bunca şeyin arasında bir de yemek derseniz eğer, usta aşçılar, yöresel yemekleriyle sizi karşılamak için bekliyor; üstelik her zevkten her keseye uygun yemek çeşidi imkanı da mevcut.

Peki, bu doğa harikası yere nasıl ulaşabiliriz? Belek’e, hem karayolu hem de hava yoluyla gitmek mümkün. Özellikle yaz mevsiminde otobüslerle gitmek söz konusunda, nerede olursanız olun asla zorlanmazsınız. Antalya havaalanı da zaten 20 dakika mesafe de… Belek’te görüşmek üzere…

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

×