Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Başarılı Bir Satış Ortağının Özellikleri

Başarılı Bir Satış Ortağının Özellikleri :

Arkadaşlar sitemizin temel konularından birisi olan satış ortaklığının önemli bir yanını değinmek istedim bu yazımda.Umarım faydalı olurum.

İyi bir satış ortağının sahip olması gereken ilk özellik, yeniliklere açık olmasıdır. İyi bir satış ortağı kendini ne kadar çok yeniliklere verip, kendini geliştirirse o derece bu işte daha etkili olması mümkündür.

Affiliate pazarlama işini gerçekten yapmak isteyen biri bu işe zaman ve emek harcamalıdır. Yaptığı  işte başarılı olabilmesi için önce kendine yatırım yaparak, bilgi sahibi olmalı, daha sonra bu bilgileri kullanarak işine zaman ve emek yatırımı yapmalıdır.

Satış ortağı olan kişi kesinlikle kendine güvenmelidir.Er ya da geç kazanacağından emin olmalıdır. Tabiri caizse, tuttuğunu koparan biri olmalıdır.

Kendine güvenin yanı sıra, satış ortağı disiplinli bir şekilde çalışmalı ve kendine bir çalışma programı ve hedefi seçmelidir. Mesela 1. ay 200 liralık satış yapmalı ve 3 referans üye bulmalıyım gibi…

Son olarak satış ortağı, kesinlikle iyimse olmalı ve çevreden gelen olumsuz durumlara aldırmadan yoluna devam etmelidir.

Şimdi de kendinize sormalısınız, iyi bir satış ortağı mısınız? Değilseniz, hemen böyle olmak için harekete geçin derim.

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

×