Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Az Yeme Diyeti

Diyet yaptığımız sürece oldukça acıkırız ve kendimize az yeme konusunda bir türlü hakim olamayız ve oldukça zorlanırız. İşte bu noktada bize yardımcı olacak fikirler neler olabilir, az yeme diyeti nasıl olmalıdır bunlardan biraz bahsedelim.

Öncelikle yemeğe oturunca kendinizi az yeme konusunda bilinçlendirmelisiniz ve kendinizi bu duruma karşı hazırlamalısınız. Bunun dışında aşağıda vereceğim hususları da göz önünde bulundurarak az yeme diyeti ile ilgili bir çok soruyu ortadan kaldırabiliriz.
Hızlı yemekten kaçının, bu tavsiye klasiktir ama aç olduğumuz zaman bunu uygulamakta oldukça sıkıntı çekeriz. Yavaş ve sindirerek yemek daha az yemek yemenizi sağlayacaktır. Bununla birlikte sağlıklı yemek yeme şekli de budur. Evet diğer yandan da zayıflamak istiyorsak diyete de önem vermek şart. Belli başlı sitelerde ortaya çıkan zayıflama yöntemleri nelerdir, diyetle zayıflama nasıl yapılır gibi başlıklı yazıları da uygularken mutlaka bir diyetisyen ve doktor kontrolünde uygulamaya koyun.

Lokmalarınızı Sayın

Lokma da sayılır mı demeyin lokmalarınızı sayarak kendinizi frenleyebilmeniz oldukça kolaylaşacaktır. Yine öğünlerinizden kalorisi düşük ürünleri eksik etmeyin, kepek içeren kepekli bisküvilerden ve bir tane elmadan da ara öğün olarak tüketebilirsiniz.

Abur-Cuburu Bırakın

Eğer kilo vermeye kararlıysanız abur-cuburdan vazgeçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Marketlere girdiğinizde abur-cubur reyonundan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Alışverişe Tok Çıkın

Alışveriş yapacaksanız eğer mutlaka karnınız tok olsun diğer türlü kendinize engel olamayıp kalorisi yüksek yiyeceklerden almanız oldukça kolay hale gelecektir.

Dışarıdan Yemek Yemeyi Bırakın

Evet dışarıdan yemek yemeyi bırakmanız gerekecek. Çünkü diyetiniz süresinde bu nokta oldukça önemli.

Yemekler Büyük Tabakta

Evet kendi kendinizi kandırabilirsiniz. Bu nasıl olur derseniz yemek porsiyonunu büyük tabağa almanız sizi psikolojik olarak çok yemek yemiş gibi gösterecek bu da az yemenizi sağlayacaktır.

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

×