Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

AY’DA EVLENEN İLK SİZ OLUN!

  • Kasım 14, 2019
  • by

Hepimiz yıldızlı bir gökyüzünden, mehtaplı bir geceden ya da gün batımının yarattığı o eşsiz manzaradan etkilenmişizdir. Hele bir de sevgiliyle geçirilen zamanları unutulmaz kılan belki bir yıldız kayması, belki tanışılan güne özel bir ay ışığı vardır aklımızın bir köşesinde unutamadığımız. Şimdi bu eşsiz hatıralarla dolu doğa olaylarını hayatımızın en önemli günüyle, düğün günümüzle birleştirdiğimizi düşünün. Kulağa büyüleyici geliyor değil mi?


Bu görkemli organizasyon için öncelikle sizlere planetaryum(gökevi)dan bahsedelim. Gece gökyüzündeki yıldızların ve gezegenlerin yapay görüntüsünün özel bir yansıtıcı yardımıyla kubbe şeklindeki tavana yansıtıldığı gösteri salonlarından oluşuyor bu yapılar. İster dünyaya tepeden bir bakış isterseniz de uzayın derinliklerinde herhangi bir yıldız ya da gezegenin çok yakınlarına ulaşmanızı sağlayan bu gösteriler sayesinde daha önce yaşamadığınız türden bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Böyle eşsiz bir görüntü şenliğiyle beraber kıyacağınız nikahın ne kadar özel olacağı bizi şimdiden heyecanlandırdı. Üstelik bu görsel şölen için dilediğiniz gün ve tarihin görüntülerine ulaşmak da mümkün. Bir düşünün size evlenme teklifinde bulunurken o gece dolunay mı vardı, dolunayı hiç olmadığı kadar yakından yaşayın; ya da arka planınıza parlak bir yıldızı alarak tüm evrene hakim olduğunuzu hayal edin.


Böyle tematik bir nikah törenini daha birçok orijinal fikirle süsleyebilirsiniz. Nikah şekerlerinizi yıldız tozlarından oluşan minik şişelerle renklendirmenin yanında konuklarınıza ikram olarak ayçörekleri dağıtabilirsiniz =) Hayal gücü sizin, bu çok özel günde onu istediğiniz gibi şekillendirin…
Siz de kendi düğününüzle bu anlamlı yılı unutulmaz kılabilir, bir eşi daha olmayan bu organizasyonu yaşamanın ayrıcalığını yıllarca yaşayabilirsiniz.


Planetaryumlara ulaşmak çok zor değil. Genel olarak üniversite ve gözlemevlerinde rastlanan bu salonlara, Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa bir süre sonra hizmete girecek olan 100. Yıl Atatürk ve Kültür Parkında da rastlamak mümkün olacak. Ayrıca taşınabilir planetaryumlarla bu deneyimi istediğiniz her yere taşımanız mümkün.

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

Son Makaleler

bebekve oyun

Bebek ve Oyun
×