Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Âşık İnsan

Âşık olduğunda bir anda her şey ‘o’ olur. O’nun dışındaki her şey bir anda anlamını yitirir senin nazarında. Tam olarak tarifi olmasa da aşkın, ayakları yerden kestiği kesin. O’ndan başka bir şey düşünemezsin bir anda, düşünsen de mantık yoktur artık düşüncelerinde. Düşüncelerin hep o’na odaklıdır, çünkü. Çünkü senin tek mantığın ‘o’ olmuştur artık. Düşüncelerin, kelimelerin her seferinde o’na çıkar. Ne yapsan ne etsen de gece gündüz o’nu düşünmekten alamazsın kendini. Dalgın dalgın bakınırken bulursun kendini, çoğu defa. Artık iç dünyan, bir bombayı patlatabilecek kadar enerjiyle dolmuştur.

“Aşk nelere kadir”, lafı boşa değildir. Ataların yalanı yok yani. Gerçekten de objektif görüşün sıfıra inmiştir bir anda. Her şeyin başı sağlık değil, o’dur artık senin için. Vazgeçemezsin o’nu anmaktan bir türlü. Bütün cümlelerin bir anda onunla sonlanmaya başlar. Yatıp kalkıp o’nu düşünürsün. Hem keyif verir bu sana hem de melankoli.

Artık âşıksın ve aşkın vazgeçilmez yanı olan acı da seninledir şimdi. Kendi kendine kurduğun ayrılık senaryolarının acısıdır, bu da. Ya giderse, ya terk ederse beni, ya biterse… ‘O’ giderse hayatından yaşayamazsın zira sana göre, ölürsün. Kalbinin o’nun için attığını düşündüğün için, yaşam sebebinin bile ‘o’ olduğunu algılamaya başlarsın.

“Ne delilik…” Dışarıda kalanlar, yani senin dışındaki insanlar hep böyle konuşurlar arkandan, âşık olduğun süre boyunca. “Ne yapsa yeridir”, denir akabinde de. Ne de olsa sen âşıksındır. Aşk, bir nevi delilik değil midir zaten.

Âşık olmayanların çok şey kaçırdığının farkındasındır, içten içe. Ve sen hiç âşık olmamaktansa, aşkını her şeyiyle yaşamayı yeğlersin. Aşkın her an mutluluk olmadığını bile bile yaşarsın aşkını. Her şeyi göze alırsın, aşkının cesaretiyle. Çünkü sen böyle mutlusundur ve bu mutluluğun her şeye değer olduğunu bilirsin.

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

×