Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

Antalya Kaş’ta Gezilecek Yerler

Kaş ilçesi Antalya’nın en önemli yerleşim yerlerinden bir tanesidir. Her yıl yerli ve yabancı birçok turist daha çok yaz aylarında olmak üzere ziyarete gelir. Buraya gelen turistlerin pek çoğu aradığı huzurlu tatil ortamını bulurlar. Ayrıca bu ilçe Antalya’nın en batıda kalan ilçesi olarak göze çarpar.

Yunanistan’ın Meis adasına yalnızca 1800 km uzaklıktadır, hal böyle olunca bu adadan her yıl yüzlerce turist Kaş’a gelir. Ülkemiz açısından çok önemli olan bu belde de dalgıçlık en sık yapılan su sporları arasında yerini almaktadır. Dalgıçlığa ilgisi olan pek çok insan burada dalış yapmayı ister çünkü Türkiye’nin en önemli dalgıçlık merkezi olarak kabul edilir. Bu ilçede turizm faaliyetleri olduğu gibi pek çok doğa sporu da yapılmaktadır. Örneğin dağcılık yapmak için çok elverişli bir bölgedir birçok insan yılın çeşitli aylarında bu dağcılık yapmak için Kaş’a gelir. Ayrıca trekking ve rafting de son zamanlarda bölgede yapılan sporlar arasındadır.

Kaş ilçesini diğer turistik yörelerden ayıran bazı farkları olması ile dikkat çeker. Birçok tatil yöresinde tarihi eser sayısı ve çeşidi bu ilçeye nazaran daha azdır. İnsanların tercih etmesindeki geçerli sebeplerden bir tanesi de budur. Çevresinde 6 tane mağara vardır, bunlardan öne çıkanları şunlardır; Mavi Mağara, Aşırlı Adası Deniz Mağarası, ve güvercinleri ile ünlü Güvercinlik Mağarası vardır.

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

REKLAMLAR
Kategoriler

×