Sosyal Medya

Güncel Eğitim ve Bilgi Makaleleri

30’lu Yaşlarda Sivilce

  • Kasım 22, 2019
  • by

Ergenlik çağını geçeli yıllar oldu hatta 30’lu yaşlarınıza geldiniz bile… Peki aynaya baktığınızda yüzünüzde hala sivilceler görmeye devam mı ediyorsunuz? Çözümünü bulamadığınız o sivilceler neden ortaya çıkıyor dersiniz?  Cevabı yazının devamında…

Rutininizi değiştirmeyi düşündünüz mü? Düzenli olarak kullandığınız yıkama jeli, tonik, nemlendirici ya da kremler cildinizde alerjik reaksiyona ya da sivilceye neden oluyor olabilir. Bu durumda günlük rutininizi değiştirmeyi denemelisiniz. Ayrıca haftada 1 ya da 2 kez uyguladığınız iri tanecikli peelingler de cildinizde sivilce çıkmasına neden oluyor olabilir. Bu durumda enzimler ve meyve asitleri barındıran bir peeling kullanmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca yüzünüze nazikçe uygulayacağınız nazik bir arındırıcı maske de cildinizdeki sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Hiç çekinmeden kat kat uyguladığınız fondöten, cildinizde yağ birikmesine, krem allıklar ve yüksek pigmentli ürünler gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Bunun yerine mineral makyaj malzemeleri kullanmayı deneyebilirsiniz. Peki, tüm bunlara rağmen inatla kaybolmayan sivilceleriniz varsa ne yapacaksınız? O zaman sivilce tedavi amaçlı formüle edilen ürünler kullanmayı deneyebilirsiniz. 30’lu yaşlarda görülen bir sivilcenin alerjik olma ihtimali oldukça yüksektir.

Yorum Yapılmamış

Beğenebileceğiniz benzer makaleler

Bebek ve Oyun

Bebek ve Oyun

Aralık 01, 2019
2020 Kısa Saç Modelleri

2020 Kısa Saç Modelleri

Kasım 30, 2019

REKLAMLAR
Kategoriler

Son Makaleler

bebekve oyun

Bebek ve Oyun
×